Zachycený okamžik

V neděli večer jsem se vracela autem domů, silnice u nás v horách byla samý led a teploměr ukazoval -10°C. Nemám ráda zimu, ale vím, že je svým způsobem důležitá, a tak sotva zima začne, už se těším na jaro.

Dnes je krásný den, sluníčko svítí, -10 se zcvrklo na -0,6°C a z okna obývacího pokoje to vypadá, jako by začínalo jaro. Vím, že v noci možná opět bude hodně pod nulou, ale vím, že to jednou skončí a přijde jaro. Moc se na něj těším. Mám ráda teplo a ráda chodím k večeru na terasu, kde je mi moc příjemně. A teď to nemůžu absolvovat, ale můžu něco jiného, můžu být v Boží přítomnosti všude, kde jsem. Není to úžasné?

Někdy to je tak i v životě. Nemáme rádi, když je -10° ve vztazích, nemáme rádi problémy, nečekané věci, prostě nemáme rádi tlaky, které nás často tlačí tam, kam nechceme. 

1Kor. 6,3.4 říká: „Nikomu nedáváme v ničem důvod k pohoršení, aby tato služba nebyla pohaněna. Ve všem se představujeme jako Boží služebníci: v mnohé vytrvalosti, v souženích, v tlacích a v úzkostech.“

Je zvláštní doba, kdy svým způsobem si člověk není jistý, co bude, zdali bude mít práci, zda bude mít dostatek prostředků k životu, zda nechytí ten zastrašující a stresující Covid-19. Lidé umírají kolem nás a ti, co žijí, se bojí.

Je krásný den. Jak je to nádherné, když se člověk nemusí bát a může se spolehnout, že Ježíš je se mnou tak, jak byl s Gedeonem, jak je se všemi, kteří ho znají a důvěřují mu.

Důvěřujte Ježíši a žijte jako Boží služebníci a nepohoršujte jiné ani se nepohoršujte sami, 
i když přijdou soužení, tlaky a úzkosti. Buďte vytrvalí a zakořenění v Kristu.